Zwycięski duet: zabiegi iniekcyjne i kosmeceutyki

By in
1278
Zwycięski duet: zabiegi iniekcyjne i kosmeceutyki

 

Wykonując zabiegi medycyny estetycznej należy zdawać sobie sprawę, że efekty iniekcji będą bardziej skuteczne, kiedy skóra pacjenta jest zdrowa i odpowiednio przygotowana. Dlatego tak ważne jest jej odpowiednie kondycjonowanie za pomocą sprawdzonych kosmeceutyków.

Danne Montague-King

 

Wciągu ostatnich dziesięcioleci wiele eksperymentowałem z różnymi technikami iniekcyjnymi, w szczególności z wypełniaczami. Muszę się przyznać, że byłem pierwszym modelem męskim, na którym przeprowadzono procedurę wprowadzenia preparatów Restylane w Q-Medzie w Szwecji. Wiele tego typu eksperymentów zostało przeprowadzonych z udziałem moich kolegów dermatologów. Niektóre z tych doświadczeń były dość traumatyczne, postawiłem więc sobie za cel określenie najskuteczniejszego protokołu leczenia skóry przed i po procedurach iniekcyjnych, takich jak modelowanie twarzy, oraz interwencjach chirurgicznych. W ciągu ostatnich lat, razem z moim zespołem, opracowaliśmy wiele sposobów przygotowania tkanek skóry do wprowadzenia wypełniaczy i wydłużenia czasu ich działania.

Efektem są nowatorskie formuły kosmeceutyków marki DMK pozwalające na skuteczną normalizację procesów metabolicznych w skórze, zapobieganie niekorzystnym zmianom i leczenie wielu chorób.

Wypełniacze

Wypełniacze o różnej lepkości, produkowane dziś głównie na bazie kwasu hialuronowego, mogą z powodzeniem wypełniać tkanki na twarzy i szyi, wygładzać fałdy nosowowargowe, a nawet dodawać objętości skórze dotkniętej lipodystrofią. Jednak nie są w stanie unieść skóry uszkodzonej przez promieniowanie słoneczne, powstrzymać obniżenia depozytów tłuszczowych, ani pomóc odzyskać jędrności wiotkiej skórze szyi. Tak, w większości przypadków połączenie prawidłowo wykonanego zabiegu konturowania plastycznego i operacji plastycznej pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty, ale tylko wtedy, gdy pacjent ma zdrową skórę! 

Skuteczne zabiegi mające na celu regenerację skóry, przeprowadzone przed każdą ingerencją inwazyjną, zagwarantują jej długotrwałe rezultaty. Wdzięczni pacjenci będą do nas wracać, tak jak wracają do dobrego dentysty czy zaufanego lekarza rodzinnego.

Przedłużenie efektu działania wypełniaczy

Z wiekiem zmniejsza się poziom nawilżenia skóry. Zaczyna się to od warstwy rogowej – zmniejsza się jej zdolność do zatrzymywania wody. Następnie zmiany wpływają na międzykomórkową matrycę skóry właściwej, a w konsekwencji do tego procesu dołącza się składnik naczyniowy. Skóra zanika, staje się zwiotczała, zaczyna „obwisać”. Jednocześnie, komórki skóry cierpią z powodu braku niezbędnych aminokwasów i koenzymów, dochodzi do zakłócenia procesów odnowy, skóra pokrywa się martwymi komórkami, co sprawia, że wygląda na suchą i pomarszczoną.

Jeśli w tym stanie zostanie wprowadzony wypełniacz, skóra będzie postrzegać kwas hialuronowy jako substancję odżywczą. W ten sposób, zamiast zwiększenia objętości lub wygładzenia skóry w określonych obszarach (tak, jak to pierwotnie planowano), wypełniacz. staje się „pokarmem” dla otaczających go tkanek, a to czego one nie „zjadają” jest wchłaniane do przerzedzonej matrycy. Pacjent widzi, że efekt zabiegu jest bardzo krótkotrwały i zniechęca się do dalszej współpracy. Tymczasem zdrowa, odpowiednio przygotowana skóra jest w stanie utrzymywać prawidłowo dobrany i podany wypełniacz przez wiele miesięcy.

Zapobieganie ziarniniakowatości

Bardzo ważne jest również utrzymanie zdrowia komórek Langerhansa w naskórku za pomocą systematycznych zabiegów kosmetologicznych przed i po iniekcjach. Jak wiadomo, dendryty komórek Langerhansa przenikają do wszystkich warstw naskórka, osiągając poziom warstwy rogowej i pomagają utrzymać jego integralność na wysokim poziomie. Zapobiegają w ten sposób powstawaniu ewentualnych powikłań, a w szczególności ziarniniaków – drobnych guzków, które pojawiają się na powierzchni skóry i są reakcją na wprowadzenie dowolnego rodzaju wypełniacza. To efekt reakcji obronnej organizmu – próba pozbycia się substancji obcych. Ziarniniaki powstają głównie w odpowiedzi na uszkodzenia chemiczne, biologiczne lub fizyczne, w tym urazy. Naruszenie stabilności układu odpornościowego powoduje, że pacjent jest bardziej narażony na ich powstawanie.

Doskonałą możliwość leczenia tych powikłań dają zabiegi kosmeceutyczne, które wytwarzają „pseudo ciepło” (ciepło chemiczne, nie termiczne). Zabiegi z „pseudo ciepłem” i terapią enzymatyczną są najlepszym sposobem leczenia w przypadkach rozrastania się ziarniaków w otaczających tkankach, który z powodzeniem zastępuje operacje.

Terapia botulinowa

Chociaż toksyna botulinowa nie jest wypełniaczem, często wprowadza się ją w tym samym czasie co wypełniacze, szczególnie w klinikach typu „fast-beauty” w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, a coraz częściej także w innych regionach. Pacjenci, którzy wcześniej nie wykonywali żadnych zabiegów kosmetycznych i zapisali się na terapię botulinową często oczekują cudów, a w rezultacie wychodzą od lekarza rozczarowani, bo ich twarz wcale nie jest „odmłodzona”. Nie wiedzą, że toksyna potrzebuje do 14 dni na rzeczywiste działanie i „uśpienie” mięśni, które powodują zmarszczki.

Żeby uniknąć tego rozczarowania wystarczyłoby uprzednio wykonać zabieg „rewizji” skóry, na przykład terapię enzymatyczną. Prawidłowa terapia enzymatyczna usuwa martwe komórki, napełnia komórki tlenem, dzięki odwróconej osmozie „wypłukuje” wszystkie toksyny, a następnie uruchamia fibroblasty do produkcji nowego, silnego kolagenu. Zatkane pory oczyszczają się, hiperpigmentacja matowieje, a skóra wygląda na napiętą i błyszczącą jeszcze przed jakimkolwiek rodzajem iniekcji, niezależnie od tego, czy jest to toksyna, wypełniacze, czy ich połączenie.

Skin Revision

Nowy rodzaj mezoterapii nieiniekcyjnej pomaga również w przygotowaniu skóry do zabiegów iniekcyjnych. Dostarcza silne przeciwutleniacze i koenzymy, takie jak witaminy i askorbinian E. Przenikają one w głąb tkanek za pomocą silikonowych mikrokapsułek, które rozpuszczają się pod wpływem ciepła ciała, wnikają głęboko i tworzą tymczasową okluzję, aż do momentu wchłonięcia przez skórę całego materiału. Aby wesprzeć wyniki terapii iniekcyjnej, a nawet je ulepszyć, stosowane są dodatkowo preparaty do pielęgnacji domowej, które pacjent stosuje codziennie.

Opracowana przez nas kompleksowa, czteroetapowa koncepcja opieki nad skórą, nazywana Skin Revision, pozwala usunąć patologie, odbudować funkcje fizjologiczne, chronić i przedłużyć efekty zabiegów. Gwarantuje to satysfakcję lekarza i zadowolenie pacjenta, któremu oferujemy uniwersalne centrum leczenia jego problemów i aptekę, w której może zaopatrzyć się w skuteczne preparaty.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)